Cegła dekoracyjna

Napisał

Płytka elewacyjna ceglana postarzana melanż realizacja Warszawa producent manufaktura Cegielnia Trojanowscy

Cegła dekoracyjna

Cegielnia Trojanowscy znajduje się na rynku od 1976 roku i produkuje m.in. cegły formowane ręcznie. Można je wykorzystać do wykonania elewacji, zdobień oraz dekoracji architektury ogrodowej.Produkcja cegły

Cegły są produkowane już od IV wieku p.n.e. Były wypalane w piecach o bardzo wysokiej temperaturze. Ten trwały materiał jest tworzony między innymi z gliny, czyli naturalnego materiału, który jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Cegły można wykorzystać do konstruowania murów i elewacji, a także do dekoracji na przykład elementów ściennych lub kominków.

Charakterystyka cegły dekoracyjnej

Ręcznie formowana cegła dekoracyjna jest bardzo trwała, charakteryzuje ją wysoka jakość i łatwość konserwacji. Jej nieregularny i nieoczywisty kształt pozwala dowolnie zmienić wygląd konstrukcji ściennej lub innego stałego elementu np. fontanny, lub murku ogrodowego. Niepowtarzalny wygląd dodaje przestrzeniom indywidualnego charakteru.


Kolorowa cegła elewacyjna dekoracyjna

Cegła dekoracyjna, z której można wykonać elewacje, a także użyć jej we wnętrzach, np. do obudowy kominków lub w ogrodzie jest dostępna w różnych kolorach: Wszystkie wyżej wymienione cegły zostały wykonane z tradycyjnego lica o jednolitej powierzchni. W ofercie Cegielni znajduje się także dekoracyjna cegła w odcieniach czerwonego, wiśniowego, szarego i popielatego jednocześnie. Materiał, z którego powstała to przepalone lico, charakteryzujące się występowaniem pęknięć zażużleń oraz odkształceń powstałych na skutek działania wysokiej temperatury.

Cegła dekoracyjna postarzana

Ciekawy efekt prezentują cegły o postarzonym wyglądzie. Są wykonane z materiałów w zróżnicowanych kolorach jak np. pomarańczowym. Została wykonana z lica, które posiada liczne wżery. Do wyboru jest też postarzana cegła o czerwonej barwie również mająca wżery na licach. Kolejnym przykładem cegły dekoracyjnej jest elewacyjna cegła postarzana, powstała z melanżu odcieni: pomarańczowego, wiśniowego i czerwonego. Prezentuje się interesująco szczególnie w dużych wnętrzach, co widać na zdjęciach w galerii.