Cegła ozdobna

Napisał

Cegła elewacyjna standardowa lico tradycyjne kolor melanż realizacja Białystok

Cegła ozdobna

Cegły ozdobne od lat przykuwają uwagę inwestorów i prywatnych użytkowników. Ich niepodważalne walory wizualne oraz prosty montaż sprawiają, że rozwiązanie to nie wychodzi z mody. Co więcej, ostatnimi czasy możemy zaobserwować znaczący wzrost zainteresowania cegłą ozdobną. Idealnie wpasowuje się we wnętrza loftów, a także stanowi świetne uzupełnienie rustykalnych aranżacji. Jak prawidłowo wybrać cegłę ozdobną oraz o czym pamiętać przy jej układaniu?

Cegła ozdobna niejedno ma imię

Jeżeli mieszkasz w kamienicy, aby cieszyć się cegłą ozdobną, wystarczy usunąć tynk i odpowiednio oczyścić oraz zaimpregnować odsłonięte cegły. Dokładny proces polega na wyszczotkowaniu lub wypiaskowaniu ściany, a następnym jej wyszlifowaniu i przemyciu. Na sam koniec stosuje się preparat impregnujący. Jeżeli pod warstwą tynku nie znajdziemy ceglanego muru, możemy zdecydować się na kilka rozwiązań. Do cegieł ozdobnych zaliczymy cały arsenał różnorodnych produktów. Możemy wybrać cegły retro, podstarzane, różnokolorowe, a nawet elewacyjne – licówkowe i klinkierowe. Wszystko zależy od tego, jak zamierzamy ozdobić wnętrze.Płytka czy cegła ozdobna?

Warte rozważenia jest skorzystanie z płytek ozdobnych. Ozdobna cegła zajmie dużo przestrzeni, a przy tym obciąży strop.Jaka cegła ozdobna do małego i dużego mieszkania?

Jeżeli chcemy zaaranżować mieszkanie o małej powierzchni, dobrym rozwiązaniem jest wybór cegły białej. Optycznie nie zmniejszy przestrzeni, a przy tym nada mieszkaniu niepowtarzalnego charakteru. Do dużych mieszkań zdecydowanie ciekawszym wyborem będzie cegła czarna lub retro. Tworzenie z cegły jednej ściany świetnie uzupełni wizualne walory pomieszczenia. Nie musi być to główna ściana. Cegła doskonale sprawdzi się jako ozdoba mniej ważnych ścian w salonie, czy innym większym pomieszczeniu.