Płytka elewacyjna cegłopodobna

Napisał

Płytka dekoracyjna ceglana standardowa lico retro kolor melanż realizacja Lublin

Płytka elewacyjna cegłopodobna

Płytka elewacyjna cegłopodobna to świetna alternatywa dla cegły. Dzięki niej w prosty, łatwy i mało obciążający sposób zaaranżujemy zarówno wnętrza, jak i ściany zewnętrzne. Moda na cegłę nie przemija, co więcej – popularność tego budulca rośnie rokrocznie.

Płytka cegłopodobna to świetny sposób na imitację prawdziwej cegły

Cegła to ciężki materiał, którego użycie w przypadku wykańczania ścian może spowodować zbytnie obciążenie stropu. Aranżowanie pomieszczeń cegłami nie jest również rekomendowane, gdy mamy małą przestrzeń do zagospodarowania. W takich przypadkach o wiele lepiej użyć płytki cegłopodobnej. W naszej ofercie posiadamy płytki cegłopodobne o grubości do 3 cm. Dzięki temu nie zabierają cennej przestrzeni, a także są lekkie. Takimi płytkami możemy wykończyć zarówno ściany, jak i podłogi. Forma daje duże możliwości wykorzystywania, które głównie zależą od inwencji twórczej inwestora. Najróżniejsze kolory, możliwość dopasowania wymiarów oraz świetne parametry naszych cegieł umożliwiają stosowanie ich wewnątrz do podniesienia walorów wizualnych pomieszczeń, a także do wykładania elewacji budynków. Płytki ceglane podłogowe doskonale sprawdzą się w przedpokoju, kuchni czy łazience, natomiast płytki na ścianę okażą się doskonałą ozdobą każdego salonu.

Płytka elewacyjna cegłopodobna – jej układanie jest bardzo proste

Kolejną niewątpliwą zaletą płytek elewacyjnych cegłopodobnych jest łatwość ich montażu. Poniżej pokrótce podpowiemy, jak zabrać się za samodzielne ułożenie płytek cegłopodobnych na ścianach. Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować ścianę. W tym celu konieczne jest usunięcie farby oraz zarysowanie powierzchni. Zarysowanie ściany umożliwia zachowanie lepszej przyczepności kleju. Następnym krokiem powinno być naniesienie preparatu gruntującego. Przygotowanie płytek powinno rozpocząć się od ich przeszlifowania od strony, którą zamierzamy przyklejać do ściany. Następnie oczyszczamy płytkę i nakładamy klej. Klej musi być rozprowadzony na około 80% powierzchni płytki – w celu rozprowadzenia warto użyć pacy. Płytki cegłopodobne powinny być przyklejane od dołu lub od narożnika. Cegły należy ściśle do siebie dosuwać, a kolejne rzędy kleić na zakład. Po nałożeniu ostatniej warstwy, cegły warto zaimpregnować specjalnym środkiem, który ułatwi późniejsze użytkowanie płytek. Zachęcamy do twórczego układania płytek różnorodnymi wiązaniami. W tym miejscu przedstawiamy przykładowe wiązania, np. wiązanie flamandzkie, kowadełkowe, krzyżowe, wózkowe, czy główkowe.